301 dětí za rok 2015. Prvním miminkem roku 2016, které přišlo na svět v nemocnici Prachatice, a.s. je Dominik Luxa, tč. z Husince

miminko
Na první miminko roku 2016 jsme si letos v prachatické nemocnici počkali poměrně dlouho. Až 2. ledna 2016 v 11,20 hodin se porodním sálem rozlehl křik prvního letošního děťátka – na svět přišel chlapeček Dominik s váhou 2500 gramů. Maminka Tereza Luxová z Prahy si ho odveze do přechodného bydliště v Husinci.
Hana Rabenhauptová

Mamince prvního miminka Tereze Luxové dnes přišel pogratulovat i ředitel prachatické nemocnice Ing. Michal Čarvaš, MBA. „Mamince i prvnímu novorozenci nového roku přeji především pevné zdraví, hodně štěstí, spokojenosti a ať je z malého Dominika třeba dobrý hokejista. Je zvykem, že maminku s prvním novorozeným miminkem nového roku navštívím vždy, když se po porodu zotaví. Ani letošní rok není výjimkou. Přinesl jsem i malou pozornost – balíček s kojeneckou kosmetikou z naší nemocniční lékárny, který maminka pro malého Dominika jistě upotřebí," uvedl ředitel Čarvaš.

Přejeme nejen malému Dominikovi, ale všem novorozencům, kteří se narodí v tomto roce, ať vyrůstají v lásce, ve zdraví, spokojenosti a ať mají v životě hodně štěstí.

V roce 2015 se v prachatické porodnici narodilo celkem 301 dětí, což je o 5 dětí více než v roce předchozím.