Ad Martin Malý: Město Prachatice postupně obnoví vozový park

ruka
Starosta Martin Malý v rozsáhlém článku popisuje, proč si nyní město musí pořídit nový služební vůz Škoda Superb. Za článek děkuji i za zveřejněné tabulky o stavu vozidel.
Robert Zeman

Argumentace je na první pohled logická a věcná - jeden Superb dosloužil, koupíme nový.

Hlubší pohled ale poodkrývá roušku skutečnosti.  Martin Malý spolu s Janem Klimešem a vládnoucí koalicí ( hnutí NEZÁVISLÍ, ČSSD, hnutí ANO 2011), kterou zastupují ve svých úřadech, jsou, myslím, historicky prvním vedením našeho malého města, které si kupuje luxusní limuzínu, byť české výroby.

Stávající dosluhující vůz Škoda Superb město nekupovalo, ale získalo při převodu bývalé okresní knihovny pod správu města Prachatice.

Nemám nic proti Superbu, hezkým autům, ale dosud vždy stačily městu Prachatice maximálně Oktávie. Stejně jako myslím v naprosté většině měst srovnatelně velkých i větších. Jsou přiměřené našim úkolům jak v oblasti samosprávné, tak přenesené působnosti.

Tabulka, která je přiložena k článku starosty Martina Malého, také  jasně vypovídá o prioritách. Pokud by vedení šlo o dobrou správu věcí veřejných, koupí ihned místo černé limuzíny za 725 000 Kč, ve které se bude vozit především Martin Malý a Jan Klimeš, několik referentských vozidel. Takové jednání by korespondovalo s jím avizovanou obnovou vozového parku.

Obhajobou koupě limuzíny za této situace Martin Malý jasně ukazuje, jaké priority vedení města sleduje - zda své nebo pracovníků městského úřadu a města Prachatice, potažmo občanů Prachatic a správního obvodu, kde vykonává úřad státní správu.

Robert Zeman, zastupitel