Bulletin 3/2017 Dobré zprávy z prachatického hospice

Hospic
V novém čísle je řada fotografií z akcí (hospicové svatby, vystoupení baletního studia ZUŠ Prachatice …).
Hana Rabenhauptová

V předmluvě bulletinu píše ředitel prachatického hospice Robert Huneš: „Léto. Běžný člověk užívá dovolenou, slunečné dny, načerpává síly… My letní čas musíme naplňovat životem těm, kterým jej již zbývá velmi málo. A tak je to období, kdy se snažíme pobývat co nejvíce venku a žít jej, co to jde. Uzdravit již nemůžeme, ale zaléčit bolest při těžkém onemocnění, potěšit a povzbudit ano!“.

V novém čísle je řada fotografií z akcí (hospicové svatby, vystoupené baletního studia ZUŠ Prachatice …), dobré zprávy o benefiční akci „Ivánku kamaráde, můžeš mluvit“ z Husince, kde bylo vybráno a předáno pro hospic, hospici 130 000,- Kč, zpráva o návštěvě českobudějovického biskupa mons. Vlastimila Kročila. V bulletinu je i poohlédnutí za 11. ročníkem konference „Den hospicové a paliativní péče“, s úsměvem vzpomenuto na veselé vystoupení Davida Šíra s představením Felix Holzmann. Významná zpráva o získání certifikátu VÁŽKA pro Domov Matky Vojtěchy od České alzheimerovské společnosti pro zařízení, které dlouhodobě a systematicky poskytuje kvalitní ošetřovatelskou péči a aktivizační činnosti lidem s demencí.

A nechybí pozvání nejdříve na Hospic music fest do Prachatic, na Parkán 26. 8. 2017 a pak od 30. 10. – 3. 11. 2017 oslavy zařízení u příležitosti 5. výročí slavnostního otevření Domova Matky Vojtěchy v Prachaticích.

Hanka RH+

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon Bulletin 3/20174.03 MB