Děti a senioři si postavili senior taxík

seniortaxik
V rámci informování o službě Senior Taxíku Maxíku v Prachaticích připravilo Město Prachatice a Senior Point Prachatice mezigenerační setkání.
Hana Rabenhauptová

Senior Taxík Maxík jezdí od 1. ledna 2016 a nabízí dopravu prostřednictvím Pečovatelské služby Prachatice (zajištuje Oblastní charita Vimperk).

V kontaktním centru Senior Pointu Prachatice se sešli děti ze Základní školy Prachatice, Zlatá stezka 387 a senioři, aby sestavili z nasbíraných obalů od léků svůj Senior Taxík Maxík.

V úvodu si zahráli všichni společně hru na jízdu autem, zopakovali si základní pravidla jízdy – spolujezdců, i řidičů (např. zapnout si pásy, srovnat si sedadlo a zrcátko,…). Pak se podívali na reportáž z kabelové televize o Senior Taxíku Maxíku. V rámci dílničky byly připraveny i auta na skládání. Připraveny byly spreje, pastelky, nůžky, tužky, čtvrtky, velké papíry, barvy a lepidla. Dokonce i výstřižky postaviček lidí, kteří poprvé automobilem jeli.  Vše se upotřebilo, se vším se pracovalo.

Senioři s dětmi nakreslili, namalovali a vyrobili auta, polepili, ale mezi tím si povídali o lécích, o babičkách, dědečcích, vnučkách a vnucích, dětech, seniorech.

Každý z dětí si odnesl domů další auta ke skládání, všichni pak leták – základní informace o senior Taxíku Maxíku (telefon na dopravu je: 736647337).

Hanka RH+