GRANTY: Funkční tréninky. 350 tréninků za rok

trenink
„Město Prachatice nám pomohlo GRANTEM k našemu rozvoji“, říká trenér Vašek Mráz. Dotace pro rok 2015, Funkční tréninky Prachatice obdrželi 10 000,-Kč.
Hana Rabenhauptová

„Funkční tréninky fungují od 20. prosince 2014. Začínali jsme trénovat s minimem vybavení, které by se dalo spočítat na obou rukách, dvě velké činky, pár kg závaží, medicinbal, kettlebelly a švihadla. Trénujeme ve školních tělocvičnách, což nám také nahrálo a využívali jsme zde hrazdy, kruhy, lavičky i švédské bedny. Hned v lednu roku 2015 přišel zlom, který nám v našich začátcích hodně pomohl. Město Prachatice vyhlásilo dotaci, pro volnočasové aktivity a sport, s max. podporou 20 000,- KČ. Do daného grantu jsme žádost odeslali a čekali na termín vyhlášení. Obdrželi jsme 10 000,-KČ, což byla pro náš začátek vítaná pomoc. Za dané peníze jsme rozšířili naší silovou část a to olympijské osy. Tím pádem jsme mohli trénovat ve více lidech a posouvat svoje výkony. Zvedla se úroveň tréninků. Lidi to začalo bavit“.

Funkční tréninky fungují přes rok, proběhlo více jak 350 tréninků, společný camp, zvládnutý SPARTAN RACE, účast na CF závodech.