Hlasujte pro projekt žáků 9.A ze Zlaté stezky

vojaci
Žáci 9. A ze ZŠ Prachatice, Zlatá stezka 240, se zúčastnili projektu Srdce z lásky darované vyhlášeného časopisem Age management. Od poloviny října se zamýšleli nad tím, komu by chtěli srdce darovat a proč. Měli spoustu nápadů, ale jeden byl ten skvělý – vzdát hold padlým ve druhé světové válce.
Jana Hulešová

Poté je čekala výroba srdce z různého materiálu a v libovolné velikosti. Po dlouhé diskuzi se žáci shodli, že vytvoří srdce ze střípků zrcadel jako symbol ztráty blízkých lidí a prázdných míst v srdci.

Práce trvala skoro celý listopad. Mezitím jedna ze žaček vytvořila nádhernou báseň, která opěvuje padlé ve válce. Jako poslední zbývala otázka: Kde a jak vyfotit srdce, které darují? Stalo se tak u památníku padlých ve válce. Srdce umístíme na důstojném místě ve škole.

Myslím, že se vše velmi podařilo, a moc děkujeme za tento projekt, neboť v dnešní uspěchané době je krásné na chvíli se zastavit a zamyslet se nad láskou a úctou.

Pokud se vám tento projekt 9. A líbí, můžete hlasovat na http://srdce.age-management.cz/soutezni-prace-2015?search=prachatice . Doufáme, že i díky vám naše srdce nezapadne. Děkujeme.

Informace poskytla: Mgr. Lenka Králová, ředitelka školy