Kostel sv. Anny na Libínském Sedle letos opět bude znít hudbou

kostel
Koncerty v tomto krásném kostele si získaly oblibu u posluchačů i účinkujících.
Jana Hulešová

V uplynulém roce na nich vystoupili nejen již dobře známí a publikem oblíbení interpreti,  ale představili se i noví  - v srpnu to byli M.Žitný a P.Kučerová hrou na housle a klavír završenou krásným zpěvem a na Vánočním koncertu M.Krejsová a K.Šímová, jejichž hru na housle střídal zpěv všem dobře známých sester Šímových.

V letošním roce jsem opět pozvala k vystoupení všechny tyto interprety a doufám, že se mi podaří dohodnout alespoň jednu novinku. Je samozřejmě počítáno s tradičními termíny církevních svátků – Velikonoce, sv. Anna, Advent a Vánoce. Pro letošní rok jsou již dohodnuty koncerty také u příležitosti  květnových svátků, svátku sv. Václava a Dne vzniku samostatného československého státu.

Vzhledem k tomu, že koncerty jsou pořádány o svátcích, kdy na Libínské Sedlo není žádné vhodné autobusové spojení, ráda bych jako novinku v letošním roce zorganizovala pro zájemce dopravu z Prachatic na LS a zpět. V případě Velikonočního koncertu mi nabídl pomoc Farní úřad v Prachaticích, který objedná u firmy LIBIN BUS dopravu. Autobus bude přistaven ½ hodiny před začátkem koncertu na Malém nám., před Květinkou. V případě odpovídajícího zájmu občanů se pokusím zajistit dopravu i na další koncerty. Tato skutečnost bude vždy uvedena v kulturním přehledu RL u oznámení o konání koncertu.

Přeji všem příznivcům těchto koncertů - a nejen jim - pěkné dny a těším se na setkávání v tomto roce.


Kostel sv. Anny, Libínské Sedlo dne 28.3.2016 v 17,00
Velikonoční koncert (pěvecký sbor Radostné přátelství)
Doprava z Prachatic na LS a zpět - LIBIN BUS 16,30, Malé Náměstí.

Informace poskytla: Eliška Weysserová