Aktuálně z města

V Archivu internetových novin si můžete vybrat jen konkrétní položky z vybrané rubriky a roku které vás zajímají.

Volná místa
Město Prachatice vyhlašuje výběrové řízení na funkci jednatel/ka společnosti Městská správa domů a bytů Prachatice s.r.o.
Milan Batysta
Budova radnice
Volná místa
Městská policie Prachatice vyhlašuje výběrové řízení na pracovní místo "Strážník městské policie".
Milan Batysta
logo hokejbal
Ze sportu
Již tuto sobotu 22. července se uskuteční 7. ročník Highlanders Cupu v Prachaticích, kde se představí hráči špičky současného hokejbalu, nebudou chybět mistři světa z ČR a SR, extraligový šampioni a další významní hráči tohoto sportu, který je v Prachaticích velice populární, představí se také někteří hráči HC Motor České Budějovice a jiné týmy! Turnaj začíná v 8:00 v Highlanders aréně v Prachaticích.
Lenka Houšková
půjčovna pomůcek
Sociální oblast
Jihočeské centrum rovných příležitostí, z. ú., připravilo workshop o používání kompenzačních a rehabilitačních pomůcek pro domácí použití na čtvrtek 27. července 2017 od 9:00 do 11:00 hodin. Místem setkání bude Půjčovna kompenzačních pomůcek na Zlaté stezce 133 v Prachaticích. Lektorem bude Alena Bláhová, DiS., pracovník půjčovny.
Hana Rabenhauptová
logo
Sociální oblast
Benefiční akce se uskuteční 22. července 2017 od 16:30 na Parkáně v Prachaticích.
Lenka Houšková
dopravní uzavírka
Dopravní omezení
V termínu od 04.08.2017 od 16:30 hodin do 06.08.2017 do 20:30 hodin bude provedena úplná uzavírka veřejně přístupné účelové komunikace v ulici Zlatá stezka v Prachaticích v úseku za příjezdovou komunikací k Domovu mládeže SPgŠ směrem k silnici II/141.
Radek Hečko
košík
Sociální oblast
„Křišťanoviny jsou nové svým vzhledem i náplní. Jsou plné dobrých zpráv. Jsou o lidech a pro lidi. Křišťanoviny vám „pod lupou“ přiblíží život domova těch, kteří v něm bydlí a prožívají všední starosti všedních dnů. Domova těch, kteří tady nejen pracují, ale svou prací i žijí. Domova těch, kteří pomáhají s námi“, napsala nám ředitelka domova Hana Vojtová.
Hana Rabenhauptová
kratochvíle
Ze společnosti
Tančírna Kratochvíle 2017 se koná již posedmé 22. července 2017 od 20:00. Z Prachatic vyjíždí autobus v 19:00 z Malého náměstí.
Hana Rabenhauptová
anglický tábor
Sociální oblast
Dobrovolníci evropské dobrovolné služby Hâle a Seyit, kteří jsou na půlroční dobrovolnické stáži v KreBul, o.p.s., připravili na srpen mezigenerační tábor s výukou angličtiny. Tábor je určen všem od 6 let věku, přihlásit se na něj mohou samotné děti, ale také například děti s rodiči či prarodiči.
Hana Rabenhauptová
budova radnice
Z radnice
Tajemník Městského úřadu Prachatice Ing. Karel Pašek reagoval na nepřesné informace, které byly publikovány ve dvou článcích Prachatického deníku ze dne 19. července 2017 k tématu odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel ve vztahu k praktickým zkouškám jízd na motocyklu.
Lenka Houšková
senioři
Sociální oblast
V mezigenerační zahradě na Zlaté stezce 145 bylo 1. července 2017 předáno účastníkům setkání nové číslo SeniorPoint Pressu 3/2017. V čísle se dočtete právě o mezigenerační zahradě, dobrovolnících z Turecka, zdravém stárnutí, národní kronice, ale i o novém pexesu, výstavách, trénování paměti a především představujeme další spolek, tentokrát Sjednocenou organizaci nevidomých a slabozrakých v Prachaticích. Nechybí pozvánky na další akce SeniorPointu Prachatice.
Hana Rabenhauptová
luďěk zíma
Sociální oblast
V odkaze uvedeným pod článkem si můžete prohlédnout výroční zprávu hospice za rok 2016, a jak říká ředitel Robert Huneš: „V uplynulém období se obměnila dozorčí rada naší o.p.s. Po letech většinu tvoří zcela noví členové. Těm původním náleží poděkování za pomoc a oporu, jakou nám dlouhodobě poskytovali. Těm novým poděkování za přijetí břemene a povzbuzení, aby se jim dobře neslo.
Hana Rabenhauptová
opékání
Ze společnosti
Do aktivit Dětského prázdninového pasu přispěli prachatičtí senioři akcí pod názvem "S babičkou a dědečkem vláčkem na Soumarský Most". Na nádraží se sešel opravdu rekordní počet zájemců, 21 prarodičů vzalo 44 vnoučat, aby se vydali za prázdninovým dobrodružstvím, které pro všechny zájemce připravila Městská organizace Svazu důchodců.
Lenka Houšková
šumava stará
Z kultury
Ani o prázdninách Literární kavárna v Domově seniorů Mistra Křišťana nezahálí. Městská knihovna Prachatice pozvala paní Růženu Váchovou, která je předsedkyní Šumavského spolku Vimperk.
Lenka Houšková
obraz
Z kultury
Vernisáž obrazů vytvořených na 12. ročníku mezinárodního výtvarného workshopu se uskuteční 6. srpna 2017 od 18 hodin ve vstupním prostoru Kulturního centra O. H. Hajeka v Prachaticích.
Lenka Houšková

Stránky