Archiv internetových novin

V archivu můžete snadno hledat výběrem jednoho nebo více kritérií z nabídky níže.

Hradozámecká noc
Z kultury
Hradozámecká noc je připravena na sobotu 26. srpna 2017.
Hana Rabenhauptová
výroční zpráva 2016
Sociální oblast
Jana Schwarzová, ředitelka Farní charity Prachatice v úvodu Výroční zprávy za rok 2016, kterou nám zaslala, píše k poskytovaným službám: „Nabízíme pomoc všem, kdo nás vyhledají, když již nejsou schopni sami zvládat svou obtížnou situaci. Nejčastěji trpí ztrátou bydlení v důsledku nezaměstnanosti, často řeší zadluženost, rozpad rodiny a rozvod, návrat z vězení nebo psychiatrické nemocnice, případně domácí násilí."
Hana Rabenhauptová
salve
Z kultury
Západní terasa, galerie Bratislavského hradu je v současné době obsazena více jak 60 obrazy cca 30 umělců, kteří je vytvořili v rámci mezinárodního výtvarného workshopu SALVE. Vernisáže se zúčastnilo několik desítek návštěvníků, významných umělců ze Slovenska.
Hana Rabenhauptová
workshop
Sociální oblast
Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a senioru informovalo prostřednictvím ředitelky Hany Vlasákové a letním prázdninovém workshopu: „Na našem prachatickém centru bylo ve čtvrtek 10. srpna „živo“. Velcí i malí si v rámci rukodělného workshopu vyzkoušeli různé techniky a materiály a vytvořili krásné výrobky (rámečky na obrázky, svítilny ze skleniček, dekorační předměty), které si můžete zakoupit v našem dobročinném obchůdku.
Hana Rabenhauptová
Z radnice
Z důvodu konání kulturní akce "Zažít Prachatice jinak" bude provedena uzavírka komunikace v ulici Poštovní v Prachaticích.
Radek Hečko
dopravní uzavírka
Z radnice
Z důvodu konání Městských slavností 2017 budou provedeny uzavírky místní komunikace v ulici Velké náměstí v Prachaticích.
Radek Hečko
logo DDM
Ze sportu
Dům dětí a mládeže Prachatice každoročně počátkem září – letos 5. září 2017 připravuje Rodinné sportovní hry, které jsou součástí Běhu pro zdraví. Slovy Miroslava Pilečka, hlavního organizátora za DDM Prachatice: „Vezměte celou rodinu a přijďte si zasportovat“, napovídá, že je akce určena dětem, rodičům, dospělým i seniorům. Sportovní hry začínají v 15:00.
Hana Rabenhauptová
Ze společnosti
S cílem pružně reagovat na současnou potřebu mladých lidí, žáků, čerstvých absolventů a zároveň jihočeských zaměstnavatelů, spustila Jihočeská hospodářská komora se svými partnery webový portál www.impulsprokarieru.cz. Díky interaktivnímu propojení otevřených učebních a studijních oborů na konkrétní školy, ale také na konkrétní jihočeské zaměstnavatele, bude pro mladé lidi mnohem snazší si představit souvislosti a perspektivy budoucího zaměstnání právě v některém z jihočeských podniků, který hledá mladé talenty nejen s technickým vzděláním.
Lenka Houšková
vojenské cvičení
Z radnice
Ve dnech 23. srpna až 12. září 2017 proběhne na území ČR cvičení AMPLE STRIKE 2017 a to za účasti členských a partnerských států NATO. Cílem společného výcviku aliančních a partnerských jednotek bude především sladění činnosti pilotů taktického a vrtulníkového letectva s činností předsunutých leteckých návodčích a velitelů pozemních jednotek.
Petra Popová
logo
Podnikatelský servis
Pod záštitou starosty Města Prachatice Ing. Martina Malého a mediální podpory Deníku Prachaticka vyhlásila Jihočeská hospodářská komora – oblast Prachatice první ročník soutěže ŽIVNOSTNÍK ROKU a FIRMA ROKU.
Lenka Houšková

Stránky