Pietní síň na prachatickém hřbitově bude prostornější

pietní síň
Radní města Prachatice zvážili návrhy na úpravy pietní síně. Rozhodli, že vyhoví požadavkům na rozšíření prostoru pro pozůstalé při smutečních obřadech.
Jana Hulešová

"Přiklonili jsme se k projektu, na který je již vydané stavební povolení. Počítá s obezděním zastřešeného prostoru. Ten se stane součástí pietní síně. Pak celý objekt necháme zateplit, aby budova byla energeticky co nejméně náročná, neboť se vytápí elektřinou," informoval starosta Prachatic Martin Malý.

Radní zvažovali několik návrhů, které spočívaly nejen v navýšení kapacity pietní síně, ale také ve vylepšení sociálního zázemí a v prodloužení střechy objektu. Přihlédli k finančním možnostem města. "Varianta, kterou jsme vybrali, bude stát zhruba dva a půl milionu korun. Další návrhy počítaly s částkami vyššími minimálně o osmdesát procent," upřesnil starosta Martin Malý. 

Stávající toalety podle něj vyhovují potřebám smutečních hostů. "Navýšení kapacity toalet neoznačil jako prioritní ani správce hřbitova, ani pohřební služba. Jejich přístavba by navíc omezila manipulační plochu pro pohřební službu. Další prodloužení střechy nebude součástí plánované stavby. Dál o něm budeme jednat s památkáři," uvedl starosta.

Finance na úpravy pietní síně na prachatickém hřbitově se město pokusí zahrnout do rozpočtu na příští rok.