PortuS Prachatice“ Jsem AUTOnomní“, projekt Klubu I.P., zapojte se

portus
První březnový den rozjel prachatický Klubu I.P. zcela nový projekt s názvem Jsem AUTOnomní. Smyslem projektu je pomoci mladým lidem ve věku 16 – 26 let, kteří se potýkají s nepříznivou životní či sociální situací, zvládnout vstup do samostatného života.
Hana Rabenhauptová

Na účastníky čeká řada besed, přednášek, modelových situací, exkurzí, individuálních konzultací a poradenství z oblasti osobnostního rozvoje, financí a trhu práce.

Právě mladí lidé, potýkající se s nepříznivou životní či sociální situací, nemají často ve svém okolí potřebný vzor, nemají od koho převzít zkušenosti a informace, sami se neorientují v možnostech, které jim společnost nabízí. „Chceme těmto mladým lidem pomoci nasměrovat jejich AUTO žádoucím směrem prostřednictvím 6-ti životních lekcí – křižovatek, které vedou do cíle. Tímto cílem je samostatnost, finanční gramotnost, zodpovědnost a orientace na trhu práce“, přiblížila projekt realizátorka Mgr. Erika Švehlová. „Projekt podporuje autonomii, osobní zodpovědnost a tak napomáhá snížení závislost na sociálním systému“, dodává Erika.

Tento projekt bude probíhat až do poloviny května. Účastníci se budou setkávat zpravidla jednou týdně v prostorách Klubu I.P. na prachatickém náměstí. Díky finanční podpoře z Nadačního fondu Albert je projekt pro účastníky zcela bezplatný. A co tedy projekt účastníkům konkrétně přinese? „Budeme se zabývat sebeprezentací zejména psaní e-mailů, komunikací, tvorbě životopisu a motivačního dopisu. Účastníci získají přehled, kde si hledat zaměstnání a vzdělávání nebo jak začít s podnikáním. Vydáme se na exkurze do banky, spořitelny, na poštu. Seznámíme se s dávkami nemocenského a důchodového pojištění a dávkami hmotné nouze. Budeme vytvářet osobní rozpočet“, upřesnila Bc. Jaroslava Mistrová, sociální pracovnice Klubu I.P.  Projektem účastníky provedou sociální pracovníci, kteří se budou mladým lidem individuálně věnovat a odborní lektoři z oblasti financí.

Do projektu se mladí lidé mohou stále zapojit. Stačí napsat pracovníkům nízkoprahu na adresu: klubip@portusprachatice.cz.

 

Informace pro novináře:

Mgr. Erika Švehlová, realizátorka projektu a Klubu I.P.

tel: 723 206 051, e-mail: svehlova@portusprachatice.cz