Prachatičtí Lucky Brew pokřtí svou první desku

cd
Husinec bude 9. ledna hostit křest desky mladé hudební skupiny Lucky Brew. Kapela okolo zpěvačky Lucie Chánové vznikla teprve před třemi lety, ale svým debutem míří rovnou do první ligy. Ke křestu, který proběhne v husineckém Kulturním domě, si přizvali známější kolegy Satisfucktion, Karol Komenda Trio a Saxuality.
Hana Rabenhauptová
Původně doprovodná kapela vítězky prachatické superstar se po chvilce změnila v regulérní rockovou skupinu. Natočili několik demo snímků, odehráli přes 50 koncertů a v polovině roku 2014 začali točit svou první desku. To už působili v nynějším složení. Na kytaru hraje David Štádler, na basu Jan Rosa a na bicí Michal Piloušek, zpívá Lucie Chánová. Dvougenerační kapela využila kontaktů starších členů a na místo amatérské první desky se rozhodli natočit hned první počin ve špičkových podmínkách. „Oslovil jsem kamaráda z mého působení v kapele Lokomotiva Planet Vláďu Dvořáka, který vlastní perfektní analogové studio u Prahy. Věděl jsem jaký zvuk umí a ten jsem pro naší desku chtěl.“ říká Piloušek, který desku spolu s Dvořákem produkoval. V září 2014 se nahrávaly bicí, které se následně mixovaly. Až v květnu 2015 se vydal zbytek skupiny nahrát svoje party. Pro nahrávání měla mladá prachatická kapela k dispozici cenné staré mikrofony a předzesilovače a nemůže si zvuk nahrávky vynachválit. „Strávili jsme ve studiu dohromady 6 dní a v pohodové atmosféře jsme ze sebe dostali maximum.“ říká zpěvačka Lucie. Po nahrání všech nástrojů putovala nahrávka na mastering do studia Biotech. „Ecson Waldes alias Jiří Paška je v současnosti nejlepší člověk na mastering v republice, nevěřil jsem, že se nám povede ho získat pro spolupráci.“ říká Piloušek. Paška stojí například za aktuálními nahrávkami Anety Langerové, Barbory Polákové nebo Davida Kollera. „Splnil jsem si sen a zjistil jsem, že opravdu stojí za to spolupracovat s těmi nejlepšími.“ dodal Michal Piloušek, který si připsal na své konto už 5. nahrávku. Obal desky zpracoval grafik Jan Vrba a zadání kapely, které znělo „hlavně jednoduše“, určitě splnil. CD bude k dostání od křestu 9.ledna za 150kč.

Křest desky proběhne trochu překvapivě v Husinci v Kulturním domě. „Lucka je z Vlachovo Březí, my z Prachatic, Husinec je na půl cesty. Navíc v Prachaticích není vhodný rockový sál.“ říká David Štádler. Kmotry desky budou zmiňovaný Vladimír Dvořák a slovenský zpěvák a kytarista Karol Komenda. „S kluky si v půlce koncertu zahrajeme pár převzatých věcí a pak pokřtíme tu naší placku.“ Vysvětluje Piloušek. Celý večer začne prachatická skupina Saxuality, která si získává stále více posluchačů. Potom bude následovat energické blues-rockové trio Karola Komendy, jako host se představí i Netolická zpěvačka Natálie Kubištová. Poté již přijde na řadu vystoupení Lucky Brew. Jako poslední se představí hlavní hvězda večera Satisfucktion. Budějovická metalová kapela také právě vydala nové album, které představí pošumavskému publiku. „Dali jsme si hodně záležet i na technických záležitostech, můžete se těšit na prvotřídní světla i zvuk. Bude se čepovat pivo z prachatického pivovaru a zajistili jsme pro návštěvníky i svoz z Prachatic.“ říká Štádler. Vstřícný krok prachatické kapely vůči prachatickým fanouškům hudby určitě přiláká nemálo návštěvníků. Dodávka bude pendlovat mezi prachatickým Malým náměstím a husineckým kulturákem od 17:00 do 19:00 a v noci mezi půlnocí a druhou ranní. Vstupné je stanoveno na 120kč v předprodeji (probíhá v Pivovaru Prachatice) a 150kč na místě.

Po dlouhé době vzniklo v Prachaticích rockové album, pokud si jej chcete vychutnat naživo přijďte 9. ledna do Husineckého Kulturního domu. Začátek koncertu je v 19:00!