SPORTOVNÍ AKCE „JIHOČEŠTÍ SENIOŘI ŠLAPOU DO RIA“

Rio 2016
Dne 1. 4. 2016 ve 13:00 hodin v Zimní zahradě v Prachaticích první jízda s Radou seniorů města Prachatice.
Hana Rabenhauptová

Prachatičtí senioři vyrazí společně s dalšími jihočeskými seniory do Ria (na letní olympijské hry 2016) v rámci kampaně „Jižní Čechy olympijské 2016“ zajišťované Jihočeským krajem ve spolupráci s Českým olympijským výborem.

Cílem kampaně je propagovat cyklistiku a pěší turistiku jako důležité formy pohybových aktivit vhodných i pro seniory v každém věku k rozvoji zdravého životního stylu, ale i sportovní aktivity pro seniory s handicapem (chůze s hůlkami, jízda na rotopedu, …).

Hlavní organizátoři jsou Krajská rada seniorů Jihočeského kraje ve spolupráci s Klubem českých turistů oblasti Jižní Čechy a Rekondičním centrem Medipont České Budějovice.

V Prachaticích je vyhlašovatelem Rada seniorů města Prachatice. 1. dubna 2016 v jednu bude zahájena první akce na Městském úřadu Prachatice v Zimní zahradě, kdo máte zájem, přijďte se informovat, přijďte ujet první kilometry na rotopedu.

Zúčastnit se mohou senioři nad 60 let, muži i ženy, seniorské organizace od 1. dubna do 30. září 2016 v disciplínách cyklistika, pěší turistika.

9800 kilometrů zvládneme na kole, pěšky, rotopedu s hůlkami?

Město přihlásilo prachatické seniory od 1. dubna 2016.

Kdo má zájem se zapojit, přihlaste se na senior@mupt.cz

 

HESLO AKCE:

NENÍ NUTNÉ ZVÍTĚZIT - DŮLEŽITÉ JE SE ZÚČASTNIT!