Události městské policie

Městská policie informuje
Blanka Rokůsková

21.3.

V půl třetí odpoledne hlídka vjížděla na Velké náměstí a u prodejny Müller sport na chodníku ležel muž, u kterého již stál hlouček lidí. Dle nich pán šel po chodníku a upadl. Muž k tomuto  uvedl, že se opil a tady klopýtnul. Na místo přivolaná RZS si jej převzala a odvezla do nemocnice. Orientační dechovou zkouškou bylo muži naměřeno 2,53 promile.

19.3.

Na linku 156 oznámil občan, že v ulici Zahradní u Domova mládeže parkuje vozidlo Volkswagen a má klíčky ve dveřích. Stálá služba MP telefonickým dotazem na OO PČR zjistila provozovatele vozidla, kterého poté telefonicky kontaktovala. Ten uvedl, že se momentálně nachází v Praze a zítra, až přijede si klíčky na služebně MP vyzvedne.

17.3.

Telefonicky požádal operační OO PČR o prověření oznámení  z ulice pod Skalkou. Hlídce na místě řekl syn oznamovatelky, že na zahradě u domu pracoval ( brousil a vrtal ) a matčin přítel mu neustále vypínal elektrický proud, aby nemohl v práci pokračovat, proto jeho matka vše oznámila na PČR.  Tento muž k tomuto řekl, že syn jeho přítelkyně brousil a vrtal v bytě a jeho to rušilo a také se bál, aby mu prach broušeného materiálu nepoškodil zdraví. Z tohoto důvodu přerušil dodávku elektrického proudu do vrtačky a brusky. K tomuto mladík uvedl, že dnes raději již v práci pokračovat nebude. Zjištěné poznatky byly předány OO PČR.

15.3.

Na linku 156 oznámila žena, že ve vestibulu autobusového nádraží upadl opilý muž pod lavičku a nemůže se zvednout. Provedenou orientační dechovou zkouškou byla zjištěna hodnota 2.0  promile. Na místo byla cestou stálé služby přivolána RZS PT. Po příjezdu RZS na místo provedl lékař vyšetření a rozhodl, že muž je schopen převozu do protialkoholní záchytné stanice v Českých Budějovicích, kde byl předán sloužícímu personálu.

14.3.

Při kontrole ulice Solní si hlídka všimla jí známého mladíka, jak šel se svým psem a neměl ho uvázaného na vodítku. Hlídka jej na toto upozornila. Ten uvedl, že si domů pro vodítko dojde. Toto se opakuje při každém setkání, proto  byl přestupek předán k vyřízení správnímu orgánu.

13.3.

Kolem jedné hodiny po půlnoci bylo oznámeno, že v jednom z domů na sídlišti dochází k rušení nočního klidu z druhého patra a stále to nepřestává. Hlídka na místě zjistila, že již od vchodu do panelového domu je slyšet hlasitá hudba. Po zazvonění u bytu otevřel nájemník, který byl hlídkou upozorněn na pozdní noční hodinu a na hlasitou reprodukci hudby. Muž byl v podnapilém stavu, ale uznal svoji chybu a hudbu šel ztišit. Hlídka počkala ještě ve vchodě domu, zda hudbu po jejím odchodu nezesílí, ale nestalo se tak. Poté místo opustila.

10.3.

Na linku 156 oznámil občan, že jej na Libínském Sedle požádal nějaký muž, aby zavolal policii, protože jeho žena je nějaká vyšinutá, má v ruce nůž a chce spáchat sebevraždu. Po příjezdu hlídky na místo ji očekával muž, který uvedl, že si se svojí družkou dali po obědě kávu s rumem. Poté šel muž pořezat před dům nějaké dřevo. Když se vrátil, začala na něho žena slovně útočit, po chvíli si sbalila prošívanou deku, 3 PET láhve červeného vína, 1/2 litru rumu a dva větší kuchyňské nože. Vše si dala do dvou igelitových tašek a z domu odešla. U sebe měla ještě asi 1200 Kč. Než opustila dům vyhrožovala, že spáchá sebevraždu. Muž hledal družku na půdě domu a poté  kolem domu a jelikož ji nikde nemohl nalézt, vše oznámil na MP. Stálou službou byla na místo přivolána i hlídka PČR. Po provedené konzultaci s hlídkou PČR hlídka MP provedla kontrolu části tankové cesty, brodících lázní, Hüblerovi kaple a Štěpánčina parku. Ve 14:54 hodin bylo oznámeno z OO PČR, že se žena již vrátila domů a je v pořádku.

Telefonicky požádal zubní lékař o vyvedení muže z čekárny, neboť je agresivní na ostatní pacienty. Hlídka se dostavila na místo, kde zastihla uvedeného muže v čekárně pro pacienty. Dle vyjádření lékaře si muž před zákrokem dal panáka rumu a tudíž on mu nemůže píchnout anestetikum, z důvodů krvácení a možného omdlení pacienta. Hlídka muži vysvětlila, že v takovém stavu mu nemůže být zákrok proveden, ať přijde druhý den bez alkoholu a zub mu bude ošetřen. Poté  muž sám čekárnu opustil.

8.3.

Na linku 156 bylo oznámeno, že mají v Penny marketu zloděje. Po příjezdu na místo hlídku očekával pracovník ochranky, který hlídce řekl, že viděl  zde přítomnou ženu, jak si dává zboží do batohu a bez zaplacení prošla pokladnou. Za pokladnou paní o francouských holích zastavil a přivolal na místo hlídku MP. Zboží sama z batohu vyndala a ke krádeži se následně přiznala. Po zaplacení blokové pokuty si odcizené zboží koupila.

7.3.

Na linku 156 oznámil pracovník Kauflandu, že přistihli zloděje. Po příjezdu na místo hlídku očekával pracovník ostrahy prodejny, který uvedl, že si zde přítomná slečna rozbalila časopis jehož součástí byl přívěsek, ten uschovala do kapsy a za tento přívěsek ani časopis u pokladny nezaplatila. Přestupek byl vyřešen uložením blokové pokuty na místě nezaplacené s dobou splatnosti 15 dnů.

Na linku 156 oznámil občan, že na sídlišti Pod Lázněmi běhá černé štěně retrívra. Na místo byla vyslána hlídka MP, která v této lokalitě černé štěně nespatřila. Dle slov kolemjdoucích občanů černého psa zde venčila jeho majitelka a již šla domů.