Aktuálně

logo MA21
Zdravé město
Prachatice jsou od roku 2009 členem Národní sítě Zdravých měst ČR a plně čerpají z možností, které jim členství nabízí.
Marie Peřinková
logo zdravé město
Zdravé město
Ve čtvrtek 16. února od 17:00 se uskuteční ve Společenském sále Národního domu v Prachaticích - Fórum Zdravého města.
Marie Peřinková
dítě si hraje
Zdravé město
Jedna z nejvíce navštívených výstav roku 2016 v Zimní zahradě na Městském úřadu Prachaticích nesla název: HRAČKY. Hračky, které byly vystaveny, znamenaly hračky šetrné k přírodě a bezpečné k dětem. Hračky byly v Zimní zahradě nainstalovány jako doma v obýváku, pokojíku. Výstava byla doplněna informacemi o hračkách šetrných k přírodě, o tom, jaké hračky jsou vhodné pro naše děti, nejen jak hračky vybírat, ale i ošetřovat.
Hana Rabenhauptová
zdravé město
Zdravé město
V průběhu října a listopadu absolvovalo všech devět členů komise Zdravého města, MA21, životního prostředí a environmentální výchovy e-lerningový kurz s názvem Využívání indikátorů udržitelného rozvoje ve strategickém plánování a řízení měst.
Marie Peřinková
park
Zdravé město
Celkem občané vyplnili 83 dotazníků papírových a 166 prostřednictvím webu.
Marie Peřinková
Nadace čez
Zdravé město
Město Prachatice získalo v grantovém řízení Stromy příspěvek od Nadace ČEZ ve výši necelých 85 tisíc korun na Výsadbu třešňové aleje podél Svatopetrské stezky.
Marie Peřinková
týden vzdělávání
Zdravé město
Týden vzdělávání dospělých je celosvětová, celostátní akce na podporu účasti dospělých na jejich vzdělávání.
Hana Rabenhauptová
Páteční dopoledne
Zdravé město
Druhá zářijová sobota je od roku 2000 Světovým dnem první pomoci. Má všechny upozornit na to, že dovednost poskytnout první pomoc může - v prvních minutách - rozhodnout o životě a smrti člověka.
Hana Rabenhauptová
týden mobility
Zdravé město
Evropský týden mobility v Prachaticích uspořádali společně partneři Zdravého města. Do aktivit se zapojil veřejný, podnikatelský i neziskový sektor.
Marie Peřinková
Evropský týden mobility
Zdravé město
Letošní téma Evropského týdne mobility je "Chytrá a čistá mobilita. Silná ekonomika" Kampaň Evropský týden mobility - ETM (16. - 22. 9.), má za cíl propagovat bezpečné, ekologicky šetrné způsoby dopravy ve městech a obcích. I letos se do kampaně zapojí Zdravá města, obce a regiony v ČR, včetně města Prachatice a také řada evropských sídel.
Marie Peřinková

Stránky